You are currently viewing Polski (NIE!) Ład

Polski (NIE!) Ład

Pracownicy US i Krajowej Informacji Skarbowej są oburzeni i piszą do premiera. Nie wiedzą jak informować podatników, jak interpretować „Polski Ład” a sam Rząd i Ministerstwo wysyła sprzeczne informacje. A to niby księgowe źle liczą, a może jednak dobrze tylko niepotrzebnie zgodnie z przepisami, bo przecież za ominięcie braku oświadczenia nikt nie poniósłby konsekwencji, itp. itd.. Kręcą jak chcą, zasłaniają się nami wszystkimi jak tarczą, przed gniewem społeczeństwa.
A ja przypominam, że „Polski (nie) Ład” już wszedł, już obowiązuje, już trzeba go stosować, już liczyć, naliczać, odliczać, przeliczać i sprawdzać. Już teraz, nie za pół roku, rok czy dwa, jak Ministerstwo da wyjaśnienia, tylko teraz… A nikt nic nie wie, nie potrafią nam odpowiedzieć na pytania, zwodzą, kłamią, wprowadzają w błąd…
A my księgowe mamy wiedzieć i już, bo trzeba zrobić, bo pracownik musi dostać wypłatę, bo ZUS musi otrzymać pieniądze za składki, bo US musi otrzymać zapłatę za podatki… My księgowe po prostu musimy, mimo, że słyszymy w telefonie od pracownika US: „przepraszam ale ja naprawdę nie wiem jak mam Pani odpowiedzieć, my sami nie wiemy, proszę spróbować zadzwonić za tydzień, może dostaniemy jakieś wytyczne…”.
Trzymajmy się wszyscy, jakoś to przetrwamy!

Wasza Księgowa 😉

#PolskiŁad #PolskiNieŁad #burdelnakółkach

Zdj. Związkowa Alternatywa

Dodaj komentarz